Ranking najlepszych środków na odchudzanie

Ranking najlepszych środków na odchudzanie

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy tabletki na odchudzanie to dobry wybór?

Mnóstwo osób ma problem z dodatkowymi kilogramami. Przytyć jest strasznie łatwo, wystarczy parę miesięcy niezdrowego trybu życia i już możemy „cieszyć się” zbędnymi kilogramami. Niestety, w drugą stronę nie jest tak łatwo. Odchudzanie zazwyczaj jest żmudne i męczące, wymaga dużych poświęceń. Nie każdy potrafi znaleźć w sobie odpowiednią motywację, aby utrzymać się na trudnej ścieżce ku szczupłej sylwetce.

Jednym z rozwiązań jest zastosowanie specjalnych suplementów diety wspomagających odchudzanie. Nie sprawią, że schudniesz bez żadnego wysiłku, ale będą pomocną dłonią w procesie zrzucania zbędnych kilogramów. Czy stosowanie tabletek na odchudzanie ma sens? Czy to nie jest tylko kolejny sposób na wyłudzanie od nas pieniędzy przez koncerny farmaceutyczne? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule.

Działanie tabletek na odchudzanie

Działanie tabletek na odchudzanie jest bardzo wszechstronne. Wszystko zależy od użytych w nich składników. W przeciwieństwie do innych kategorii suplementów diety (np. na wzrost mięśni, na cellulit, na trądzik), w tym przypadku mamy do czynienia z dużą rozbieżnością użytych środków. Głównym zadaniem każdych kapsułek jest oczywiście pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami, cel ten osiągany jest jednak przy pomocy różnych środków.

Niektóre preparaty zaliczają się do grupy supresantów apetytu. Ich działanie polega na tym, że dzięki zawartości specjalnych substancji kapsułki oszukują obszar mózgu odpowiedzialny za odczuwanie głodu. W ten sposób dochodzi do znacznego obniżenia łaknienia, można zmniejszyć zapotrzebowanie na energię nawet o 40%. Kontrola apetytu przy pomocy supresantów jest niezwykle prosta.

Inną kategorią środków są te przyspieszające metabolizm. Organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pożywienia, w związku z tym zaczyna czerpać energię z pokładów tłuszczu. Długotrwała kuracja pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Zalety tabletek na odchudzanie

Jakie są największe zalety stosowania tabletek? Większość producentów stara się, aby składniki zawarte w ich środkach były pochodzenia naturalnego, w związku z czym ich preparaty są całkowicie bezpieczne nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Kapsułki na odchudzanie są tylko wspomagaczami w diecie, nie odwalą całej roboty za Ciebie. Na pierwszy rzut oka brzmi to jak zarzut przeciwko stosowaniu tabletek. Nic bardziej mylnego. Kapsułki pomagają zrzucić zbędne kilogramy, jednak potrzebna będzie również Twoja ingerencja, w związku z czym poczujesz satysfakcję z dobrze wypełnionego zadania. Tabletki na odchudzanie mają być swego rodzaju dopingiem w drodze do celu, a nie sposobem na jego osiągnięcie.

Kolejną zaletą stosowania kapsułek na odchudzanie jest to, że z czasem możesz przyzwyczaić się do nowego trybu życia. Pewnego dnia okaże się, że zażywanie tabletek już nie jest konieczne. Kapsułki pozwalają cieszyć się długotrwałym efektem, czego nie można powiedzieć o innych sposobach na odchudzanie (na przykład słynnych dietach-cud).

Popularne składniki tabletek na odchudzanie

Każdy producent szuka własnej formuły pozwalającej jak najskuteczniej się odchudzać. Pewne produkty pojawiają się jednak w dużej ilości środków, a to dzięki ich niezwykłym właściwościom.

W ostatnich latach największą popularnością wśród producentów cieszy się rosnąca w amazońskich lasach jagoda Acai. Wyciąg z tego owocu gwarantuje cały szereg pozytywnych efektów, również w dziedzinie zrzucania kilogramów. Roślina pozwala na szybkie spalanie tłuszczu, przy jednoczesnym dostarczeniu dużej ilości energii. Ze środków, z których miałem przyjemność korzystać, najlepsze kapsułki z jagodą Acai to Slimette. Poza wyciągiem z owocu zawierają również paprykę Cayenne, zieloną herbatę czy L-Karnitynę. Wszystkie te składniki są również bardzo popularne w środkach na odchudzanie, rzadko jednak producenci oferują je w jednym preparacie.

Innym bardzo popularnym składnikiem w środkach na odchudzanie jest Hoodia Gordonii. Kaktus ten rośnie jedynie w południowej Afryce, obecnie objęty jest ochroną, jedynie kilku producentów może zaoferować wyciąg z tej rośliny w swoich produktach. Hoodia Gordonii to najlepszy supresant apetytu dostępny obecnie na rynku. Można go znaleźć między innymi w kapsułkach Hoodia Gordonii Plus.

Zobacz ranking najlepszych środków na odchudzanie