Ranking najlepszych środków na odchudzanie

Ranking najlepszych środków na odchudzanie

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Sprawdzone przepisy na dietę odchudzającą

W dzisiejszym, wiecznie zabieganym świecie ciężko znaleźć czas na zmianę nawyków żywieniowych. Jemy w pędzie, zwykle śmieciowe rzeczy. Nic dziwnego, że odsetek osób z nadwagą i otyłych ciągle rośnie. Jak sobie poradzić z dodatkowymi kilogramami? Najprostsza odpowiedź brzmi: zwolnij, zmień tryb życia. Niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić. Bardzo ważny w odchudzaniu jest także ruch, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, to nie dziw się, że waga pokazuje coraz wyższą liczbę.

Poniżej przedstawiam dwie najpopularniejsze diety odchudzające, jedna z nich trwa zaledwie trzynaście dni, ale za to przypomina głodówkę, druga z kolei trwa dłużej, ale także zapewnia lepsze efekty i zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Ponadto zaprezentuję szereg ogólnych rad dotyczących odchudzania.

Zmień nawyki żywieniowe

Zacznę od omówienia podstawowych zasad zdrowej diety. Co jeść, a czego unikać? Przede wszystkim musisz zrezygnować z potraw bogatych w zwierzęce tłuszcze nasycone, są główną przyczyną otyłości i chorób z nią związanych. Zamiast tłustych potraw wybieraj ryby bądź chude mięso, na przykład piersi z kurczaka lub indyka. Jeśli masz słabość do słodyczy, postaraj się je zastąpić sałatkami owocowymi. Warzywa również powinny stać się stałym elementem Twojego menu. Zamiast słodkich napojów pij wodę, im więcej, tym lepiej, świetnie wypłukuje toksyny z organizmu. Rzuć palenie i picie alkoholu, a z pewnością poprawi się Twój stan zdrowia.

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska trwa tylko trzynaście dni, jest jednak bardzo restrykcyjna. Składa się ze ściśle określonego planu żywieniowego, którego należy się dokładnie trzymać, wszelkie odstępstwa od reguł niweczą efekty. W ciągu niecałych dwóch tygodni możesz schudnąć nawet do dziesięciu kilogramów. Dieta ta przeznaczona jest wyłącznie dla osób zdrowych, najlepiej młodych, z odpowiednią dozą silnej woli. W trakcie trwania diety należy pić dużo wody niegazowanej, co najmniej dwa litry dziennie. Nie należy podjadać, nawet guma do żucia jest zakazana. Po diecie istnieje duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, zwalczyć go można przy pomocy tabletek na odchudzanie, opisywanych w ostatnim akapicie.

Dieta Dukana

Dieta opracowana przez Pierre Dukana jest bardzo innowacyjna, pozwala na zrzucenie tylu kilogramów, ilu potrzebujemy, bez zbędnej głodówki. Plan diety podzielony został na cztery etapy. W trakcie fazy pierwszej przez dziesięć dni spożywamy wyłącznie produkty białkowe, o niskiej zawartości tłuszczu (do pięciu procent). Pić możemy wszelkie napoje, byle by były pozbawione cukru.

W fazie drugiej do diety włączamy warzywa. Jemy na zasadzie huśtawki, jednego dnia wyłącznie białka, kolejnego białka i warzywa. Zabiegi te stosujemy aż do schudnięcia do odpowiadającej nam wagi.

Trzecia faza jest utrwalająca, pozwala na zapobieżenie efektowi jo-jo. W trakcie jej trwania do standardowych posiłków dołączamy owoce, a także pieczywo pełnoziarniste. Dwa razy w ciągu tygodnia możemy sobie pozwolić na tzw. królewską ucztę, w trakcie której możemy jeść, na co tylko mamy ochotę. Jeden dzień w tygodniu przeznaczamy na spożywanie wyłącznie produktów białkowych.

Ostatnia faza trwa do końca życia. Możemy jeść, na co tylko mamy ochotę, pamiętamy jedynie o przeznaczeniu jednego dnia w ciągu tygodnia na produkty białkowe.

Spróbuj kapsułek na odchudzanie

Jeśli nie masz odpowiednio silnej woli, aby zmienić swój plan żywieniowy, kapsułki na odchudzanie przeznaczone są właśnie dla Ciebie. Ich działanie opiera się na przyspieszeniu spalania materii, dzięki czemu szybciej schudniesz. Z tabletek, z którymi miałem styczność, najlepiej sprawdziło się Slimette. Preparat oparty jest na działaniu jagody Acai, pozwala na zrzucenie nawet do ośmiu kilogramów w ciągu miesiąca.

Zobacz ranking najlepszych środków na odchudzanie